Agility
 Ajankohtaista
 Koulutus
 Koulutusryhmät
 Hallivuorot
 Kilpailut
 Töihin kisoihin
 Tulokset
 Kilpailevat koirakot
 Menestyneitä
 SM- ja MM-nollat
Kirkkonummen Kennelkerho ry 
  Etusivu     KKK     Agility   TOKO/PK Nuoriso Muu toiminta   Halli  
 

3.11.2007 hyppy, paikka KKK-halli, järjestäjä Kirkkonummen Kennelkerho ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maxi 1] [Maxi 2] [Medi 2] [Mini 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maxi 3]

Mini 1, kello 9:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 9, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK 25,81 -9,19 0 -9,19  
2 schipp Viuhka Picaro Agil Cougar Miia Laaksonen KKK 28,43 -6,57 0 -6,57  
3 kääsna Peppi Argentonero Bella Stella Heli Nikander HI-HA 31,08 -3,92 0 -3,92  
4 jackru Ninja Rabenschwartz Chardonnay Päivikki Turula I-HAH 34,10 -0,90 0 -0,90 SERT
5 jackru Olga Elecktra Saara Innanen KKK 39,15 4,15 0 4,15  
6 shelam Liinu Sensusan Koh-I-Noor Niina Laukkanen I-HAH 34,14 -0,86 5 5  
7 caiter Emma candycairn carrot top Hanna Häiväläinen KKK 42,71 7,71 5 12,71  
  schipp Aada Viekkaan Aada Nefer Salla Martikainen I-HAH       HYL  
  jackru Into Into Saara Innanen KKK       HYL  
  schipp Jalo Picaro Agil Centauri Malena Savikko CITYB       Medi1  
  borter Riesa Grindstones Sea Surge Minna Räsänen BAT       POIS  

Medi 1, kello 9:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 10, ihanneaika 33 s, enimmäisaika 66 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 shelam Roosa Sensusan Icon of Love Niina Laukkanen I-HAH 26,59 -6,41 0 -6,41  
2 parson Saska Tallitontun Zappa Pipsa Huuhka I-HAH 31,25 -1,75 0 -1,75  
3 vehter Helmi Cara Fionn Erin Paula Häkkinen KKK 33,53 0,53 0 0,53  
4 vehter Ninja Ronyan's Chili Laura Ahonen KKK 35,53 2,53 0 2,53  
5 manter Lina Kimblewick Lady Luck Sanna Malkamäki HSKH 28,77 -4,23 5 5  
6 koohon Minnie Bullbenz kooi sugar geri Tiia Jaakkola HAU 34,11 1,11 5 6,11  
  schipp Jalo Picaro Agil Centauri Malena Savikko CITYB       HYL  
  lakter Ninni Big Lady´s Micro-Peanut Tuomas Routa KKK       HYL  
  kesvil Mustikka Moyenoir's Myrtille Katariina Harju AGRY       HYL  
  borter Rocco Hjelme Believe It Or Not Saija Lahtiluoma RIMA       HYL  
  tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI       Medi2  

Maxi 1, kello 9:30, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 11, ihanneaika 33 s, enimmäisaika 66 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 novnou Casper Sienna-Red Calsedo of Fire Minna Haimi I-HAH 27,95 -5,05 0 -5,05  
2 eurasi Nita Blue Creek´s Nette Ninita Katarina Lassheikki KKK 33,93 0,93 0 0,93  
3 pirset Onni Kanelin Take Me Hug Me Jenni Piirto IMPHA 37,20 4,20 0 4,20  
4 borcol Tuuri Tending Conqueror Timo Rannikko CITYB 24,58 -8,42 5 5  
5 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW 27,77 -5,23 5 5  
6 lyhcol Juuso Dandinas Next Pride Katja Parpala LÄGI 35,04 2,04 15 17,04  
7 engspa Wilma Wildomar´s Alpen Rose Johanna Isola HSKH 40,92 7,92 10 17,92  
8 borcol Milli Eyewitness Cosmic Girl Eeva-Riitta Alanen KKK 46,54 13,54 5 18,54  
  mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK       HYL  
  airter Venni Ransun Vekkuli Venni Matti Siltala LÄGI       HYL  
  engspa Romeo Desperados Romeo Satu Savolainen-Pulli HSKH       HYL  
  airter Viksu Ransun Viksu Viikari Tiina Hägg LÄGI       POIS  

Maxi 2, kello 10:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 kulnou Allu Ruskalammen Aamuhämy Raija Kauppinen AGRY 38,32 -1,68 0 -1,68  
2 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka ATD 33,45 -6,55 5 5  
3 auspai Demi Ardiente Dona Corabella Kati Immonen KKK 34,15 -5,85 5 5  
4 parcol Tarmo Curiosity Coming Up Next Urpo Ikonen LÄGI 39,81 -0,19 5 5  
5 vehter Janne Musca-Rosan Morientes Mauri Oinonen KKK 48,38 8,38 5 13,38  
6 auspai Ture Crofter Holding's seré vaquero Eila Alitupa ATD 36,83 -3,17 15 15  
7 pitcol Rex Windy Forest´s Almost Bestman Sofia Häggman KKK 51,98 11,98 5 16,98  
  novnou Nelli Hedera's nightqueennelly Esa Peltonen HAU       HYL  
  auspai Miki Some Kind of Magic's Charmer Laura Ruissalo ERTTI       HYL  
  vehter Väinö Cara Fionn Cooper Paula Häkkinen KKK       HYL  
  vehter Ronja Grairish Hollymount Isa Fagerstedt SIUNT       HYL  
  espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK       Maksi3  
  auspai Seri Aussian Cool Volume Irmeli Georgi HAU       POIS  

Medi 2, kello 10:20, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 boster Hotsi Miniblack`s Hot Stuff Pirjo Riekkola KKK 36,25 -3,75 0 -3,75  
2 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI 39,09 -0,91 0 -0,91  
3 lagrom Fata Gewitter la Fata Julia Wahlroos ATD 39,37 -0,63 0 -0,63  
4 kromfo Riepu Mymmeli Mikko Grönqvist KKK 31,14 -8,86 5 5  
5 espves Cami Green Perry's Canamo Tomi Räsänen HAU 33,11 -6,89 5 5  
6 skette Niilo Texforrier Easy Does It Sanna Nummelin JAU 40,86 0,86 15 15,86  
7 skette Huima Texforrier Kolour Matters Sanna Nummelin JAU 44,18 4,18 15 19,18  

Mini 2, kello 10:20, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 borter Tami Aukusti Leena Saarela BAT 33,93 -6,07 0 -6,07 SERT
2 borter Kerttu Flagstones Fly-By-Fire Kirsi Lindroos I-HAH 37,65 -2,35 0 -2,35 SERT
3 x-rotu Hilma Hilma Anne Pullinen KOIVU 37,72 -2,28 0 -2,28  
4 kleins Sinda Noblefamily`s Prairie Rose Vuokko Eloranta KKK 42,55 2,55 5 7,55  
5 schipp Waltsu Alenas Wau De Wille Pirjo Riekkola KKK 41,31 1,31 10 11,31  
  walter Vappu Vicway Valkyria Sari Mäkelä JAU       HYL  
  borter Sikke Grindstones Single Today Liisa Kopra AST       HYL  
  schipp Dami Annspets Damia Petri Heinonen RIMA       Mini3  

Mini 3, kello 10:50, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 15, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 33,52 -2,48 0 -2,48  
2 lägpys Leila Fennican Lady Leilanie Päivi Männistö LEVEK 34,00 -2,00 0 -2,00  
3 phalen Elvis Tairon Wild Speed Sari-Anne Björklund KKK 36,05 0,05 0 0,05  
4 borter Kipinä Flagstones Show Me Heaven Saija Lahtiluoma RIMA 34,69 -1,31 5 5  
5 shelam Nekku Fomarin Nekku Sini Eriksson KKK 35,48 -0,52 5 5  
6 parson Mumba Musikantin Muu Muu Milk Carina Storbjörk I-HAH 36,55 0,55 5 5,55  
7 schipp Jeppe Viekkaan Bridge Nina Miia Laaksonen KKK 40,84 4,84 5 9,84  
  cocspa Mitra Finemoon Tiny Love Eve Blom ATD 54,49 18,49 10 28,49  
  schipp Dami Annspets Damia Petri Heinonen RIMA       HYL  
  jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK       HYL  
  shelam Panda Cadinan Ariadne Nadja Böckerman KKK       HYL  
  kesvil Miisa Cemballen's Secret Dream Anne-Mari Tenhovalo KKK       HYL  
  walter Ruttu Vicway Look Sari Mäkelä JAU       HYL  
  kääsna Rosso beries frosty grant Minna Viitanen KKK       HYL  
  jackru Cindy Cindy Martina Stjernberg KKK       HYL  

Medi 3, kello 11:05, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 13, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 30,37 -5,63 0 -5,63  
2 espves Bono Zorrazo Quijote Jade Erkko ATD 32,25 -3,75 0 -3,75  
3 espves Dino Zorrazo Juan Grande Jade Erkko ATD 32,53 -3,47 0 -3,47  
4 kesvil Fanny Yellowmellow Peacemaker Emma Vasko KKK 35,91 -0,09 0 -0,09  
5 koohon Hugo Callitris Don Flame Anne-Mari Tenhovalo KKK 34,34 -1,66 5 5  
6 koohon Luna Alppimajan Tuike Kati Valjakka RIMA 40,81 4,81 5 9,81  
7 shelam Muppe Mutkis Unelmien Ulla Tuula Kunnas KKK 34,93 -1,07 10 10  
8 walter Thelma Wasara Wenla Nanna Mikalahti HAU 39,21 3,21 10 13,21  
  borter Milo Reprint's Bluediamond Juha Hyttinen RIIHI       HYL  
  x-rotu Vili Vili Saila Innanen KKK       HYL  
  espves Ella Bonachķn Avellana Jari Laitinen KKK       HYL  
  cocspa Sissi Triplet Aurora Karoliina Perkki I-HAH       HYL  
  stbter Tarmo Fi-Nell's Stunt-Man Matti Tynkkynen HYVSK       HYL  
  cocspa Roope Gold Point Yes I Am Helena Tiainen ATD       POIS  
  lakter Zappa Inx Zappa Iiris Routa KKK       POIS  

Maxi 3, kello 11:25, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 21, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 auskel Lusmu Musnat Bagheera Seppo Väisänen KOTKA 32,12 -3,88 0 -3,88  
2 borcol Pele Pythagoraan quicksilver Sari Nikolajew KKK 33,44 -2,56 0 -2,56  
3 borcol Chili Popsipaschili Sari Nikolajew KKK 34,58 -1,42 0 -1,42  
4 belpag Marlo Marlo iš Miško tankmés Liisa Sarjanen KKK 34,61 -1,39 0 -1,39  
5 auskel Ketku Benapis Eddy Seppo Väisänen KOTKA 32,56 -3,44 5 5  
6 belpag Dara Black Master's Quickly Kiss Christa Savolainen KKK 33,01 -2,99 5 5  
7 belpat Blondi Hukkarullan Blondi Hanna Kuusisto CITYB 35,08 -0,92 5 5  
8 auskel Keimo Placo Benjami Tesu Åberg CITYB 37,58 1,58 5 6,58  
9 parcol Tinky partalampi antigone Pia Björklund KKK 44,33 8,33 0 8,33  
10 belpat Dille Hukkarullan Dille Hanna Kuusisto CITYB 31,79 -4,21 10 10  
11 borcol Tykki Never Stop A Teddy Bear Minna Kirveskoski TAKUT 34,90 -1,10 10 10  
12 belpat Frendi Ar'tfulfox's Exciting Friend Annika Lehtisalo KKK 48,94 12,94 0 12,94  
  espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK       HYL  
  breton Wessla Eirams Winnie Wessla Vuokko Haakana KKK       HYL  
  borcol Sitku Eyewitness Private Eye Esa Muotka HAU       HYL  
  lyhcol Jesse Calibra's F-f-f Falling Anne Linsuri TSAU       HYL  
  x-rotu Roope Roope Anne Juntunen KKK       HYL  
  airter Alma Ransun Vallaton Valma Tia Heinikainen CITYB       HYL  
  auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK       HYL  
  auspai Rico Ketturetku Roni Romulus Jonna Riihimäki JANKK       HYL  
  borcol Josko Eyewitness Caught Inaction Sari Forstén HAU       HYL  

[rotulyhenteet] [seuralyhenteet] [tulostettava versio]