Agility
 Ajankohtaista
 Koulutus
 Koulutusryhmät
 Hallivuorot
 Kilpailut
 Töihin kisoihin
 Tulokset
 Kilpailevat koirakot
 Menestyneitä
 SM- ja MM-nollat
Kirkkonummen Kennelkerho ry 
  Etusivu     KKK     Agility   TOKO/PK Nuoriso Muu toiminta   Halli  
 

17.2.2007 agility *TR*, paikka Masalan kuplahalli, järjestäjä Kirkkonummen Kennelkerho ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maxi 1] [Maxi 2] [Medi 2] [Mini 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maxi 3]

Mini 1, kello 9:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 parson Pixie Highfast Pixie Anne-Maria Riihimäki ATD 42,94 -7,06 0 -7,06  
2 jackru Olga Elecktra Saara Innanen KKK 50,52 0,52 0 0,52  
3 borter Kipinä Flagstones Show Me Heaven Saija Lahtiluoma RIMA 44,58 -5,42 5 5  
4 jackru Napu Millitallin Naurunappi Laura-Marja Vilppo TAMSK 56,40 6,40 0 6,40  
5 auster Jatsi Bristregal Jazz And Jive Tapani Hämäläinen JANKK 52,22 2,22 5 7,22  
6 käävil Floyd Sarahill It's Only Love Liisa Salmela AGRY 52,04 2,04 10 12,04  
7 borter Luru Demimoon Star Walker Maija Luoma AGRY 59,20 9,20 5 14,20  
  x-rotu Dixie Dixie Milka Arjakari E-HKK 71,41 21,41 5 26,41  
  lägpys Pampula Cimillan Feel Felicity Marja Mäkelä TAMSK       HYL  
  caiter Emma Candycairn Carrot Top Hanna Häiväläinen KKK       HYL  
  kääpin Tilda Kinghill's Touch Of Magic Henna Laaksonen I-HAH       HYL  
  borter Riesa Grindstones Sea Surge Minna Räsänen ATD       HYL  
  borter Madde Junipermoor's Electric Madame Tiina Väisänen RIMA       HYL  
  x-rotu Potsy Potsy Janne Bergh PAGIS       HYL  
  schipp Alexia Alexia De La Tangi Morgane Johanna Peltonen E-HKK       HYL  
  jackru Jodel Jodel Jenni Junnelius KKK       HYL  
  mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK       HYL  
  jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU       POIS  
  kiihar Tsirp In Sa In Aida Eevi Koskinen JAU       POIS  
  cavspa Oili Muddlehead's Sweet Oili Karoliina Koskinen ERTTI       POIS  
  löwche Rosa Wimwams Rosebud Lilli Wastimo HAU       POIS  
  jackru Mansu Yhenjyty Bambelo Bassa Laura-Marja Vilppo TAMSK       POIS  

Medi 1, kello 9:45, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 25, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 shelam Vertti Littlelook Look Of Little Juha Ruokonen KKK 34,64 -15,36 0 -15,36 SERT
2 stbter Tarmo Fi-Nell's Stunt-Man Matti Tynkkynen HYVSK 35,75 -14,25 0 -14,25  
3 parson Jimi Miselin Matchless Mari Vauhkonen AGRY 41,89 -8,11 0 -8,11  
4 parson Pipa Pipapapu Mira Pihlajamäki LÄGI 42,52 -7,48 0 -7,48 SERT
5 novnou Taika Hedera's She Bangs Katja Kinnari ERTTI 46,20 -3,80 0 -3,80 SERT
6 boster Hotsi Miniblack´s Hot Stuff Pirjo Riekkola KKK 44,11 -5,89 5 5  
7 koohon Menni Black Amiikos Mannela Meekje Laura Kosonen KKK 44,20 -5,80 5 5  
8 borter Vertti Grindstone's Weatherman Heini Hietala BAT 46,80 -3,20 5 5  
9 x-rotu Eppu Eppu Marjo Salminen KKK 48,48 -1,52 5 5  
10 shelam Lotta Selendia Night Flash Liisa Peippo KOUVO 48,99 -1,01 5 5  
11 espves Reia Zorrazo Jabarrella Kaisi Leino ATD 52,75 2,75 5 7,75  
12 parson Tarmo Gwragged Annwn Fourwheeler Juha Alenius AGRY 39,56 -10,44 10 10  
13 mudi Saara Mustantassun Saara Anne Juntunen KKK 56,79 6,79 5 11,79  
14 isllam Tiitiäinen Turnukan Pimu Misa Riiali AGRY 56,93 6,93 5 11,93  
15 isllam Peppi Turnukan Poutapilvi Marjaana Munther KKK 58,04 8,04 5 13,04  
16 kkette Pimu Guest Star Kleopatra Heidi Ranin ATD 54,58 4,58 15 19,58  
  cocspa Siiri Butterfly Sanna Toivola AGRY       HYL  
  stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA       HYL  
  shelam Arttu Golden Rose Moody River Sami Paukkunen KANAV       HYL  
  amecoc Kenny Fatalife Special Edition Marjut Kovalainen TAMSK       HYL  
  engspa Iita Horror Line Miisa Heikki Raunetsalo KKK       HYL  
  borter Hertta Flagstones Fina Finlandia Soili Huusko AST       HYL  
  isllam Oskar Tunturiketun Oskar Marjaana Munther KKK       HYL  
  skette Wilma Texforrier Popsicle Outi Malinen VILLÄ       HYL  
  espves Dino Zorrazo Juan Grande Jade Erkko ATD       HYL  
  perunp Eppu Wanhan Wuoren Syksyn Wihma Satu Koivisto AGRY       POIS  
  shelam Roosa Sensusan Icon Of Love Niina Laukkanen I-HAH       POIS  

Maxi 1, kello 10:35, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 49, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 pitcol Vekki Purple Pearl´s Illusia Tiina Alatalo JAU 34,34 -15,66 0 -15,66 SERT
2 auspai Demi Ardiente Dona Corabella Kati Immonen KKK 35,45 -14,55 0 -14,55  
3 kulnou Roni Wiikar's Tortellini Minja Vitikka ATD 46,15 -3,85 0 -3,85 SERT
4 slapko Arvi Taivaannastan Diidakoansta Anna-Leena Väätänen AST 46,18 -3,82 0 -3,82 SERT
5 vehter Janne Musca-Rosan Morientes Mauri Oinonen KKK 49,28 -0,72 0 -0,72  
6 pitcol Beni Beniblackfoot Riikka Pennanen RIMA 49,76 -0,24 0 -0,24  
7 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa ATD 39,93 -10,07 5 5  
8 borcol Max Sykerön Jackal Kaisa Porri LEVEK 41,73 -8,27 5 5  
9 belpat Wini Debelisi Play To Win Hannele Kemppainen Ertti 45,51 -4,49 5 5  
10 pitcol Ali Alibaba Riikka Pennanen RIMA 46,09 -3,91 5 5  
11 walspa Pipsa Twigle Just A Dream Sanna Pöllänen KERAV 50,37 0,37 5 5,37  
12 porves Zimba Konkkaronkan Lottovoitto Nora Ojala AST 51,51 1,51 5 6,51  
13 lagrom Pino Foogel Burattino Alexandra Tallqvist AGRY 45,02 -4,98 10 10  
14 parcol Taika Laggan Hocus Pocus Terhi Vaahtola HSKH 45,94 -4,06 10 10  
15 hovawa Veeti Gipstern Fendor Annika Mäkelä TUUSU 49,33 -0,67 10 10  
16 borcol Saga Tending Valkyrie Saila Savolainen JAU 50,29 0,29 10 10,29  
17 belpat Kämmi No-How Easy Reason Elina Skogberg HI-HA 52,16 2,16 10 12,16  
18 shelam Valtsu Deliilan Blue Falentino Pekka Villanen PORSK 59,65 9,65 5 14,65  
19 borcol Josko Eyewitness Caught Inaction Sari Forstén HAU 33,79 -16,21 15 15  
20 auspai Taarna Crofter Holding's Pequenita Pepita Sari Kariluoto ATD 36,32 -13,68 15 15  
21 x-rotu Kimu Kimu Tero Liljeblom JAU 39,64 -10,36 15 15  
22 belpag Santtu Blackmasters Smart Shadow Tiina Rikkonen KKK 40,61 -9,39 15 15  
23 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka ATD 44,19 -5,81 15 15  
24 rottwe Wani Black Frost Wakinyan Maria Järvinen I-HAH 46,43 -3,57 15 15  
25 novnou Rudy Trindy's Fire-Works Merja Maria Pitkänen CITYB 49,11 -0,89 15 15  
26 novnou Kiia Damiikan Keck Anna Rantala WALAT 44,81 -5,19 20 20  
27 auspai Fresco Delta River Buffalo Track Pipsa Sahrman ATD 45,47 -4,53 20 20  
28 novnou Pimu Trindy's Gentlewoman Camilla Helin ERTTI 67,31 17,31 5 22,31  
  isovil Doora Featuring Goldfinger Lisbeth Toivonen HSKH 64,87 14,87 25 39,87  
  beauce Feli Vallattoman Ofelia Riikka Karinen TUUSU       HYL  
  pitcol Kirppu Savimiityn Iivari Silja Larmu LEVEK       HYL  
  pitcol Vive Needlerock Night Queen Katja Suvanto HSKH       HYL  
  auspai Sakke Särkivaaran Salama Santeri Sanna Laaksonen JAU       HYL  
  borcol Baron Silque Baron Niklas Grahn HAU       HYL  
  belpag Daksu Donatrix Vain Ja Ainoa Heli Koskinen MÄNTS       HYL  
  eurasi Nita Blue Creek´s Nette Ninita Katarina Lassheikki KKK       HYL  
  pinser Rasse Clefell's Great Gatsby Marianne Mayer ATD       HYL  
  walspa Rommi Mctwister`s Red Onion Laura Toivonen HSKH       HYL  
  pumi Ossi Karvakorvan Örrimöykky Terhi Wallin AST       HYL  
  silnou Wunjo Chiccoxen Is This Love Camilla Ketonen AGRY       HYL  
  borcol Topi Sykerön Hazel Hope Kaisa Porri LEVEK       HYL  
  borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU       HYL  
  lyhcol Safi Kangasvuokon String Of Pearls Satu Klimschin TUUKK       HYL  
  dalmat Bella Holmankarin Edelweiss Timo Tulonen AGRY       HYL  
  auskar Indie Austmans Blue Picasso Janina Britton AGRY       HYL  
  auspai Remi Sentikki Do-Re-Mi Tiia Söderholm ROTUY       HYL  
  peruns Welho Wanhan Wuoren Naamion Welho Maija Heimonen JAU       HYL  
  belpat Frendi Ar'tfulfox's Exciting Friend Annika Lehtisalo KKK       HYL  
  doberm Tintti Cherryfellow´s Budweiser Reine Rinne KKK       HYL  
  isovil Pulla Siida´s Black Magnifience Tuula Koponen JAU       POIS  
  beauce Tytti Ylhäis Valdis Karoliina Koskinen ERTTI       POIS  

Maxi 2, kello 12:20, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 25, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 auspai Rico Ketturetku Roni Romulus Jonna Riihimäki JANKK 42,00 -8,00 0 -8,00  
2 auskel Nuotti Coshagh Ariki Mira Masalin KKK 45,11 -4,89 0 -4,89  
3 hovawa Eelis Soffahoffin Elämänjano Annika Mäkelä TUUSU 48,24 -1,76 0 -1,76  
4 borcol Pele Pythagoraan Quicksilver Sari Nikolajew KKK 37,80 -12,20 5 5  
5 lappor Loru Lumiturpa Loru Merja Pelkonen PORSK 46,58 -3,42 5 5  
6 afgaan Pinda Kirman Pindara Kirsi Nousiainen AGRY 56,70 6,70 0 6,70  
7 bokser Iida Cocoon`s Freezing Point Marja-Leena Mallat RIMA 52,62 2,62 5 7,62  
8 borcol Roni Pikkupaimenen Dick Tracy Johanna Suni KKK 42,44 -7,56 10 10  
9 beauce Piki Tomeran Tuhina Vesa Kokkonen RIMA 42,51 -7,49 10 10  
10 novnou Rasmus Nordwart Upa Tiia Hämäläinen ERTTI 46,59 -3,41 10 10  
11 eurasi Nuka Harahill's Gonzales Sari Hujanen KKK 47,63 -2,37 10 10  
12 belpat Dille Hukkarullan Dille Hanna Kuusisto CITYB 41,05 -8,95 15 15  
13 pirset Gimly Derwish Gimli Agneta Andersson HANKO 55,47 5,47 10 15,47  
14 auspai Wilma Forest Star's Hot Red Mama Annika Hakkila KKK 62,15 12,15 5 17,15  
15 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen ROTUY 63,82 13,82 10 23,82  
  afgaan Janda Kirman Sayanda Kirsi Nousiainen AGRY       HYL  
  espves Kalle Pevikan Musta Tuntuu Anita Närhi JAU       HYL  
  novnou Merri Lauvstuas Wildfox Be Merry Timo Eskola KKK       HYL  
  borcol Juju Decathelete´s Gryffindor Veijo Koistinen RIMA       HYL  
  borcol A-Noppi Decathlete´s Les Corbeaux Kai Mäkinen JAU       HYL  
  holpak Sava Nambygo Intelligent Ina Heidi Tolonen AST       HYL  
  lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU       HYL  
  auspai Viski Ossequente Powder River Pia Alatorvinen KOIVU       HYL  
  auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Laura Ruissalo ERTTI       HYL  
  afgaan Rosha Kirman Roshana Camilla Ketonen AGRY       HYL  
  sakpai Waro Willenskraft Waro Petteri Pitkänen KKK       POIS  
  x-rotu Ispa Ispa Katja Anderton-Tyers RIMA       POIS  
  airter Alma Ransun Vallaton Valma Tia Heinikainen ROTUY       POIS  

Medi 2, kello 13:10, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 parson Vili Jackville Bosse Marju Kiri LÄGI 40,66 -9,34 0 -9,34  
2 isllam Hukka Oskadraumur Fimi Frostan Sanna Salomaa JAU 41,69 -8,31 0 -8,31  
3 borter Milo Reprint's Bluediamond Juha Hyttinen RIIHI 42,85 -7,15 0 -7,15 SERT
4 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Anne Toropainen ATD 39,52 -10,48 5 5  
5 stbter Eevi Of Greenline Elegant Evelyn Irmeli Westermarck AST 43,83 -6,17 5 5  
6 shelam Sini Silimen Sini-Keiju Hannele Salomaa HAU 44,62 -5,38 5 5  
7 kesvil Wella Lifelong Sweetdream Katharina Von Freymann AST 47,18 -2,82 5 5  
8 espves Ella Bonachón Avellana Anne-Mari Tenhovalo KKK 43,65 -6,35 15 15  
9 tiiter Iina Royzaran Amaya Kaija Rantalainen-Huber ATD 56,44 6,44 10 16,44  
  pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman AGRY       HYL  
  lakter Peikku Big Lady´s Micro-Player Paula Polvinen HYVSK       HYL  
  skette Niilo Texforrier Easy Does It Sanna Nummelin JAU       HYL  

Mini 2, kello 13:30, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 18, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 borter Polkka Grindstones Polkagris Arita Lindblad BAT 41,46 -8,54 0 -8,54  
2 shelam Hilla Black Shepard´s Finally Fairy Sirpa Arminen HI-HA 44,22 -5,78 0 -5,78  
3 parson Fiina Tupla-Täplän Candy Queen Saara Innanen KKK 44,96 -5,04 0 -5,04  
4 shelam Myfki Ideal Image From Marmorea's Shelter Eeva Ylinen P-HAU 44,96 -5,04 0 -5,04  
5 kääpin Rocky Rowan-Alley's Nuuskamuikkunen Lisa Jokinen RIMA 47,04 -2,96 0 -2,96  
6 shelam Wilma Barbaros Pocket Peach Berit Wikström HANKO 54,22 4,22 0 4,22  
7 wecoca Piitu Tyhjätaskun Eliksiiri Jenni Perälä KOIVU 47,36 -2,64 5 5  
8 parson Poppana Poppana Esa Pihlajamäki LÄGI 50,11 0,11 5 5,11  
9 borter Sikke Grindstones Single Today Liisa Kopra AST 53,90 3,90 5 8,90  
10 auster Dessi Terhierin Deja Vu Mari Rajala AGRY 53,95 3,95 5 8,95  
11 bicfri Tico Jitterbop Livin La Vida Loca Anna Särkelä HAU 59,50 9,50 0 9,50  
12 amecoc Kaisa Little Life Eternal Rose Henna Elonen TAMSK 47,76 -2,24 10 10  
13 x-rotu Inka Inka Marja-Leena Mallat RIMA 51,00 1,00 10 11,00  
14 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 53,93 3,93 10 13,93  
15 jackru Cindy Cindy Martina Stjernberg KKK 54,09 4,09 20 24,09  
  borter Fenni Agilmon Fenelia Sarah Savolainen ATD       HYL  
  jackru Kerry-Ketterä Kotipihan Kerry-Ketterä Kirsi Hiltunen JAU       HYL  
  schipp Waltsu Alenas Wau De Wille Pirjo Riekkola KKK       HYL  
  käävil Nala Lifelong Livingdream Maria Qvickström AGRY       POIS  
  parson Lenni Scotstyles Noble Nebbiolo Sara Salovaara AGRY       POIS  

Mini 3, kello 14:15, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 36, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 borter Pyry Foxforest Too Speedy For Me Mia Borg KKK 40,91 -9,09 0 -9,09  
2 parson Penni Tupla-Täplän Sunflower Viivi Griinari ATD 41,96 -8,04 0 -8,04  
3 kesvil Miisa Cemballen's Secret Dream Anne-Mari Tenhovalo KKK 42,48 -7,52 0 -7,52  
4 papill Kingi Major Wheat King Quickstep Juha Hyttinen RIIHI 42,52 -7,48 0 -7,48  
5 borter Xena Foxforest Bandit Queen Eeva Ylinen BAT 42,90 -7,10 0 -7,10  
6 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi JAU 43,34 -6,66 0 -6,66  
7 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH 43,50 -6,50 0 -6,50  
8 jackru Rekku Rekku Noora Naaralainen RIMA 43,98 -6,02 0 -6,02  
9 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK 44,55 -5,45 0 -5,45  
10 borter Jojo Flagstones Email For You Jouni Mäkinen BAT 45,16 -4,84 0 -4,84  
11 lakter Elkie Biglady's Micro-Nonstop Mari Grönmark LÄGI 45,18 -4,82 0 -4,82  
12 shelam Mona White Coastal Little July Morning Jani Salomaa HAU 45,30 -4,70 0 -4,70  
13 tarupi Bebbe Teglgården's Bebbe Lauri Närhi JAU 46,15 -3,85 0 -3,85  
14 jackru Niilo Niilo Kiti Palviainen JAU 46,16 -3,84 0 -3,84  
15 bicfri Kide Kuusihovin Inkivääri Hanna Kajander KKK 46,90 -3,10 0 -3,10  
16 walter Roppu Vicway Laugh Tiina Kähkönen HAU 47,26 -2,74 0 -2,74  
17 papill Ninni Ninni Marjut Kovalainen TAMSK 48,25 -1,75 0 -1,75  
18 shelam Diiva Sunsweet Dark Diiva Hannele Salomaa HAU 48,31 -1,69 0 -1,69  
19 käävil Miina Froggies Very Versatile Katharina Von Freymann AST 48,40 -1,60 0 -1,60  
20 caiter Lotta Blended Lenore Maija Luoma AGRY 50,53 0,53 0 0,53  
21 borter Wilma Brownhear Wilma Erja Suni-Räsänen ATD 50,79 0,79 0 0,79  
22 schipp E.T. Valkohampaan El Tupu Jonna Penger KKK 53,34 3,34 0 3,34  
23 borter Zapp Foxforest Last Crusader Tuija Saari KKK 40,14 -9,86 5 5  
24 walter Una Borchorst Gipsy Queen Tiina Kähkönen HAU 41,65 -8,35 5 5  
25 bicfri Nappi White Symphony's Cassandra Hanna Kajander KKK 42,61 -7,39 5 5  
26 shelam Nekku Fomarin Nekku Sini Eriksson KKK 44,58 -5,42 5 5  
27 kääpin Pikku Pinserella's Pikkumusta Silja Lehtimäki TSAU 45,50 -4,50 5 5  
28 walter Ruttu Vicway Look Sari Mäkelä JAU 45,74 -4,26 5 5  
29 shelam Pirre Take One Rambling Rose Anu Rajaheimo KKK 45,88 -4,12 5 5  
30 cocspa Lili Attenborough Amusing Brita Långström KKK 46,00 -4,00 5 5  
31 boster Pelle Cubidos Cola Chax Raimo Koskinen HAU 46,50 -3,50 5 5  
32 kääsna Perla Andalbagat Perla Henna Moisio LÄGI 49,90 -0,10 5 5  
33 borter Pilvi Terras Poutapilvi Minna Räsänen ATD 49,70 -0,30 10 10  
  kesvil Sumi Sumi Maarit Lyytikäinen KOUVO 66,79 16,79 10 26,79  
  walter Terttu Vicway Sunbeam Mikko Rautala KKK       HYL  
  vlyter Micie Vipervuoren Lily Snow White Freja Fagerholm AGRY       HYL  
  borter Inna Flagstones La Cumparsita Kirsi Saastamoinen BAT       POIS  
  schipp Cessi Annspets Cesilia Anna Heinonen RIMA       POIS  
  shelam Kiti Mutkis Yxiylitsemuiden Eeva-Riitta Alanen KKK       POIS  

Medi 3, kello 15:15, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 37, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 koohon Frodo Lucky Nana's Bromus Jari Suomalainen RIMA 37,49 -10,51 0 -10,51  
2 kromfo Urkki Tuutikki Nina Sundell KKK 37,59 -10,41 0 -10,41  
3 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 38,69 -9,31 0 -9,31  
4 kromfo Viima Viljonkka Anu Niemi KKK 39,43 -8,57 0 -8,57  
5 shelam Muppe Mutkis Unelmien Ulla Tuula Kunnas KKK 40,49 -7,51 0 -7,51  
6 kromfo Samba Kuemmel Von Der Holderheide Tarja Kautiala HAU 42,07 -5,93 0 -5,93  
7 walter Roope Vicway Out Of The Blue Sari Mäkelä JAU 42,09 -5,91 0 -5,91  
8 kesvil Fanny Yellowmellow Peacemaker Emma Vasko KKK 43,53 -4,47 0 -4,47  
9 koohon Rudy Wishdecoy Giana Claudia Marja-Liisa Lindell KKK 43,75 -4,25 0 -4,25  
10 shelam Santtu Double Hug´s Sandstorm Merja Ellonen KKK 46,91 -1,09 0 -1,09  
11 walter Matti Vicway Macic Move Mikko Rautala KKK 47,05 -0,95 0 -0,95  
12 kääsna Ronja Willy Lee Svetlana-Pepper Henna Moisio LÄGI 47,33 -0,67 0 -0,67  
13 cocspa Tyyne Gold Point Flash Dance Ville Liukka ATD 48,40 0,40 0 0,40  
14 kesvil Nelli Casting Kastelli Heidi Palomaa KKK 51,81 3,81 0 3,81  
15 parson Nikke Parlittanin Nicki Juha Alenius AGRY 52,54 4,54 0 4,54  
16 koohon Hugo Callitris Don Flame Jari Laitinen KKK 42,55 -5,45 5 5  
17 manter Hugo Hilmanter's Hugo Nanna Mikalahti HAU 43,06 -4,94 5 5  
18 borter Manu Mingas Centaur Iida Kaipio BAT 43,87 -4,13 5 5  
19 parson Valo Tupla-Täplän Nur El Bim Mari Grönmark LÄGI 44,57 -3,43 5 5  
20 kesvil Sissi Canmoy's Dance Along Riitta Järvenpää KKK 45,69 -2,31 5 5  
21 shelam Noppa Mutkis Se On Sinfonia Anu Rajaheimo KKK 46,22 -1,78 5 5  
22 borter Sakke Terras Scot And Lot Leena Saarela BAT 46,48 -1,52 5 5  
23 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH 47,72 -0,28 5 5  
24 shelam Viivi Foxitar Discodaami Riitta Oksman KOTKA 49,24 1,24 5 6,24  
25 beagle Nuusku Korpikuusen Nuuskuneiti Marjatta Ekari TUUKK 50,70 2,70 5 7,70  
26 kromfo Rumba Nuuskamuikkunen Tarja Kautiala HAU 44,95 -3,05 10 10  
27 walter Thelma Wasara Wenla Nanna Mikalahti HAU 47,38 -0,62 10 10  
28 amecoc Kimi Fatalife Sence of Taste Outi Heikkinen TAMSK 48,37 0,37 10 10,37  
29 cocspa Roope Gold Point Ys I Am Helena Tiainen ATD 51,96 3,96 15 18,96  
30 pumi Ressu Karvakorvan Yllytyshullu Nora Ojala AST 61,61 13,61 10 23,61  
  parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 55,53 7,53 20 27,53  
  kromfo Ralli Amorina Von Villa Mondi Kaisa Eskola JAU       HYL  
  shelam Ella Pikkupaimenen Mozzarella Katri Soinne ATD       HYL  
  borter Mara Heathberry`s Firefighter Satu Laru BAT       HYL  
  parson Liisa Tupla-Täplän Lambeth Walk Mira Pihlajamäki LÄGI       HYL  
  borter Jedi Heathberry's Jet-Lag Hanna Pietiläinen BAT       HYL  
  borter Putti Heathberry's Better By Far Pekka Tuomi BAT       HYL  
  walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD       POIS  
  walter Nesti Vicway Orient Express Terhi Kaitila ATD       POIS  
  espves Nefi Concurrido Viva Easo Sanna Kobylin JAU       POIS  

Maxi 3, kello 16:20, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 49, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna JAU 37,70 -10,30 0 -10,30  
2 borcol Laku Tending Blackart Tesu Åberg CITYB 39,15 -8,85 0 -8,85  
3 belpam Rimi Mecberger Bärbel Niina-Liina Linna JAU 40,10 -7,90 0 -7,90  
4 pumi Ransu Anemarin Dundee Nora Ojala AST 40,36 -7,64 0 -7,64  
5 borcol Sunny Festivo Sunday Haataja Sanna RIMA 41,31 -6,69 0 -6,69  
6 auskel Roo Palco Belinda Sari Forstén HAU 42,13 -5,87 0 -5,87  
7 belpag Marlo Marlo Iš Miško Tankmés Liisa Sarjanen KKK 42,52 -5,48 0 -5,48  
8 holpal Kida Dark'un's Engel-Bloem Raisa Vähätalo AGRY 44,22 -3,78 0 -3,78  
9 auskel Vilkku Wingdari Swaga Mischief Mira Masalin KKK 44,54 -3,46 0 -3,46  
10 lyhcol Dolly Cinnaberry´s Living Doll Riina Kanerva KKK 45,39 -2,61 0 -2,61  
11 lyhcol Niki Dandinas For The Future Soile Huhta HAU 45,58 -2,42 0 -2,42  
12 auskel Lieska Foxforest Hell's Fire Ulla Kaukonen JAU 45,75 -2,25 0 -2,25  
13 belpag Klaara Finn Noir Eclair Johanna Peltonen E-HKK 46,11 -1,89 0 -1,89  
14 belpag Kiira Black Master's Quaint Quester Laura Räsänen KKK 46,78 -1,22 0 -1,22  
15 mudi Siiri Mustantassun Siiri Johanna Rissanen HAU 46,98 -1,02 0 -1,02  
16 espves Ceni Herman`s Cenicienta Sanna Kobylin JAU 47,50 -0,50 0 -0,50  
17 silnou Irma Mei Dan Idaho Anette Lindell TSAU 47,65 -0,35 0 -0,35  
18 auspai Masa Namikiss Eye Twinkling Susanna Ruissalo ERTTI 52,08 4,08 0 4,08  
19 auskel Susi Foxforest Son Of The Beast Tuija Saari KKK 36,40 -11,60 5 5  
20 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Tuija Saari KKK 38,66 -9,34 5 5  
21 borcol Grim Kvarkin Galadriel Anja Lehtiö JAU 39,24 -8,76 5 5  
22 belpag Tiltu Finn Noir Gilda Johanna Peltonen E-HKK 39,28 -8,72 5 5  
23 espves Zafi Concurrido Zafiro Sanna Kobylin JAU 43,79 -4,21 5 5  
24 belpat Roni Workaholic Da-Do-Ron-Ron Mira Masalin KKK 44,40 -3,60 5 5  
25 belpag Taika Donatrix Merveille Johanna Peltonen E-HKK 45,34 -2,66 5 5  
26 slapko Uula Barffas Gar´ret Anna-Leena Väätänen AST 45,58 -2,42 5 5  
27 borcol Pipa Eyespy Mascot Tanja Holopainen KKK 45,68 -2,32 5 5  
28 auspai Dante Ardiente Hidalgo Delgado Shanti Karinen AST 48,32 0,32 5 5,32  
29 silnou Mitzi Lireena's Kirsten Kamilla Minna Pessi-Härkönen JAU 48,74 0,74 5 5,74  
30 belpam Iines Harmaahurstin Babi Vesa Lindberg RIMA 40,08 -7,92 10 10  
31 auskel Heta Foxforest Predator Satu Hilli KKK 45,88 -2,12 10 10  
32 rhokoi Doris Bawabu Pomoja Na Pendo Elina Rautio LÄGI 58,30 10,30 0 10,30  
33 espves Voro Pevikan Pepsi Kirsi Hiltunen JAU 54,71 6,71 5 11,71  
34 x-rotu Roope Roope Anne Juntunen KKK 49,79 1,79 10 11,79  
35 dalmat Rampe Chatterly's Rambling Rose Seija Tiainen HSKH 52,11 4,11 10 14,11  
36 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Esa Muotka HAU 41,60 -6,40 15 15  
37 borcol Soolo Tronic Solo Starr Anu Sundell HI-HA 43,47 -4,53 15 15  
38 auskel Lusmu Musnat Bagheera Erja Nimander KOTKA 43,14 -4,86 20 20  
39 airter Ronda Big Lady's Beach Girl Erika Pasanen HAU 57,82 9,82 15 24,82  
  auspai Papi Dancing Skies Siesta Kirsi Kurone AGRY 54,04 6,04 20 26,04  
  borcol Aino Decathlete's Fidus Achates Mia Laamanen HAU       HYL  
  holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST       HYL  
  lyhcol Allu Cinnaberry´s Smooth Talker Riina Kanerva KKK       HYL  
  borcol Miro Tending Seer Man Soili Huusko AST       HYL  
  belpam Narri Mecberger Crestina Teemu Linna JAU       HYL  
  auskel Bendigo Cimillan Bendigo Satu Hilli KKK       HYL  
  borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti LAW       HYL  
  x-rotu Tytti Tytti Marikki Oras KKK       HYL  
  borcol Chili Popsipaschili Sari Nikolajew KKK       HYL  
  lyhcol Jedi Marmalade's Mastermind Elli Kiviranta AST       POIS  
  auskel Peto Karte Yardup Dds Kid Tuija Saari KKK       POIS  
  pitcol Dooris Dooris Siiri Virtanen ROTUY       POIS  
  lyhcol Solo Timonan Montana Mohawk Elli Kiviranta AST       POIS  

[rotulyhenteet] [seuralyhenteet] [tulostettava versio]