Agility
 Ajankohtaista
 Koulutus
 Koulutusryhmät
 Hallivuorot
 Kilpailut
 Töihin kisoihin
 Tulokset
 Kilpailevat koirakot
 Menestyneitä
 SM- ja MM-nollat
Kirkkonummen Kennelkerho ry 
  Etusivu     KKK     Agility   TOKO/PK Nuoriso Muu toiminta   Halli  
 
Muita tuloksia: [agility luokat 1, 2, 3] [hyppy luokat 1, 2]

18.3.2006 hyppy, paikka KKK-halli, järjestäjä Kirkkonummen Kennelkerho ry

[Maxi 2] [Medi 2] [Mini 2] [Mini 1] [Medi 1] [Maxi 1]

Maxi 2, kello 13:10, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 30, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 lyhcol Jesse Calibra's F-F-F Falling Anne Linsuri TSAU 34,07 -5,93 0 -5,93 SERT
2 kksaks Ruska Brunontytön Aamurusko Sari Penttinen JAU 34,63 -5,37 0 -5,37  
3 novnou Speedy Nordwart Ossian Annina Nurmikivi KKK 35,51 -4,49 0 -4,49  
4 novnou Kata Arcticfox`s Katariina Virpi Nieminen HYVSK 36,92 -3,08 0 -3,08  
5 novnou Kössi Nordwart Daidalos Annina Nurmikivi KKK 37,47 -2,53 0 -2,53  
6 x-rotu Hubert Hubert Katri Nickels AGRY 40,50 0,50 0 0,50  
7 belpal Fuuga Valkohampaan Force Majeure Marja Tikka HSKH 34,39 -5,61 5 5  
8 borcol Cpu Pikkupaimenen Moody Melody Jari Nevalainen LÄGI 34,82 -5,18 5 5  
9 breton Wessla Eirams Winnie Wessla Vuokko Haakana KKK 38,39 -1,61 5 5  
10 x-rotu Rocky Rocky Eva Kajander TSAU 45,21 5,21 0 5,21  
11 x-rotu Väiski Wäinö Marika Ruohonen TSAU 45,78 5,78 0 5,78  
12 belpag Nemo Echinoidea Aurum Annika Lehtisalo KKK 34,63 -5,37 10 10  
13 parcol Tarmo Curiosity Coming Up Next Urpo Ikonen LÄGI 40,04 0,04 10 10,04  
14 x-rotu Dixie Dixie Elina Toivonen LÄGI 45,99 5,99 5 10,99  
15 novnou Melli Trindy`s Canadian Queen Maija Järvinen HYVSK 46,07 6,07 5 11,07  
16 x-rotu Pontus Pontus Ester Rautakorpi RIMA 47,31 7,31 5 12,31  
  auskel Keimo Placo Benjami Kirsi Jokela CITYB       HYL  
  borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wile´n TSAU       HYL  
  walspa Maisa Llawen Savannah Hanna Salonen AGRY       HYL  
  pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Soila Nykänen AGRY       HYL  
  lappor Kiira Kiirunankello Terhi Lahtinen ATD       HYL  
  borcol Miki Cabaroo Tiny Forestfire Mari Juntunen HAU       HYL  
  auskel Vilkku Wingdari Swaga Mischief Mira Masalin KKK       HYL  
  auspai Siri Ossequente Petite Sirene Päivi Toivonen AGRY       HYL  
  novnou Ripsa Honkaniemen Sweetest Almond Soila Nykänen AGRY       HYL  
  borcol Soolo Tronic Solo Starr Anu Sundell HI-HA       HYL  
  rhokoi Bahi Malozi Bahatika Ilona Patajoki AGRY       HYL  
  novnou Ronja Donnan Honore Tarja Verkamo AGRY       HYL  
  borcol Uuno Tending Gadfly Kari Väisänen JAU       POIS  
  porves Kapu Águatelin Capitao Elina Saartoala HSKH       POIS  

Medi 2, kello 13:50, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 koohon Ditte Milfeddyg Juffrow Emily Jarkko Jormanainen HI-HA 33,72 -6,28 0 -6,28  
2 manter Veera Dabljuu What A Magic Tuula Lehtonen LÄGI 34,98 -5,02 0 -5,02  
3 shelam Sifu Cadinan Icy Star Sari Lakkonen ATD 36,61 -3,39 0 -3,39  
4 borter Osku Heathberry`s So Far So Good Jere Hirvikorpi BORTK 38,90 -1,10 5 5  
5 parson Ville Whisky Ollie V.d. Elshof Farm Hannalotta Alenius AGRY 40,98 0,98 5 5,98  
  parson Blanca Scotstyles Sauvignin Blanc Joanna Tuhkanen RIMA       HYL  
  jappys Freija Tamilan My Sweet Dream Veera Ala-Vähälä HSKH       HYL  
  x-rotu Uni Uni Terhi Tuohimetsä-Väinänen LÄGI       HYL  
  skette Likka Vielfrass Annakarenina Marianne Viljanen KKK       POIS  

Mini 2, kello 13:50, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 bichav Idefix Mimarcon Emporio Armani Marja Kujala ATT 33,90 -6,10 0 -6,10  
2 bicfri Kide Kuusihovin Inkivääri Hanna Mäenpää KKK 39,31 -0,69 0 -0,69  
3 caiter Vepa Leavenworth Sandalwood Simo Närvänen LEVEK 41,36 1,36 5 6,36  
  boster Kafu Punaruskan Erasmus Tarja Ruokolainen BORTK       HYL  
  shelam Ida Morning Dew's Little Empress Aino Assmuth I-HAH       HYL  
  shelam Wilma Barbaros Pocket Peach Berit Wikström HANKO       HYL  
  vlyter Emmi Donut's Foxy Lady Mirkka Virén KOUVO       HYL  
  borter Mono Heathberry's Moving Target Annika Norrgård BORTK       HYL  

Mini 1, kello 14:25, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 16, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 cavspa Ricky Crawford Platinum Terhi Kuikka KERAV 37,83 -2,17 0 -2,17  
2 kääsna Penni Trixer Undercover Heli Lillbacka KKK 38,83 -1,17 0 -1,17  
3 kääsna Eppu Trixer Yupiter Heli Lillbacka KKK 39,39 -0,61 0 -0,61  
4 auster Dessi Terhierin Deja Vu Mari Rajala AGRY 42,72 2,72 0 2,72  
5 parson Mumba Musikantin Muu Muu Milk Carina Storbjörk I-HAH 30,98 -9,02 5 5  
6 parson Sewen Tupla-Täplän Ariel Marcus Raitis HSKH 35,16 -4,84 5 5  
7 x-rotu Mooses Mooses Terhi Tuohimetsä-Väinänen LÄGI 37,47 -2,53 5 5  
8 cavspa Santtu Blenmarin Ambassador Heidi Paasikunnas KOTKA 46,64 6,64 0 6,64  
9 kesvil Nova Lifelong Privilege Maria Qvickström AGRY 44,65 4,65 5 9,65  
10 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 39,66 -0,34 10 10  
11 jackru Cindy Cindy Martina Stjernberg KKK 50,27 10,27 0 10,27  
12 lakter Mimmi Dixon Never Mind Emma Stenroos HAU 40,56 0,56 10 10,56  
13 borter Sikke Grindstones Single Today Liisa Kopra AST 48,35 8,35 5 13,35  
  jackru Soma Töppötassun Ansa Eeva Kuparinen KKK       HYL  
  käävil Nala Lifelong Livingdream Maria Qvickström AGRY       HYL  
  kkette Nekku Qway's Friend Apfelstrudel Jenni Björkskog HAU       POIS  

Medi 1, kello 15:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 12, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 koohon Luka Lucky Nana's Berberis Sami Oksa RIMA 26,54 -13,46 0 -13,46  
2 koohon Bello Banjo Mervi Tammi KKK 33,68 -6,32 0 -6,32  
3 shelam Moona Mistelin Mona-Lisa Merja Rajala TUUKK 35,00 -5,00 0 -5,00  
4 espves Ella Bonachón Avellana Anne-Mari Tenhovalo KKK 29,09 -10,91 5 5  
5 parson Sulka Tupla -Täplän Sulka Marcus Raitis HSKH 32,26 -7,74 5 5  
6 parson Vili Jackville Bosse Tuija Rankama AGRY 38,36 -1,64 5 5  
7 kkette Pimu Guest Star Kleopatra Heidi Ranin ATD 35,50 -4,50 10 10  
8 kromfo Ralli Amorina Von Villa Mondi Kaisa Eskola JAU 31,11 -8,89 15 15  
  parson Pietu Tupla-Täplän Lempeä Valkea Minna Rekola KERAV       HYL  
  pinser Piki Noproblem Raija Hyvärinen RIMA       HYL  
  stbter Olga Catastrofe´s Hello Heaven Ina Ammunét AGRY       HYL  
  stbter Iita Hups'staff Faith Heidi Attola I-HAH       POIS  

Maxi 1, kello 15:25, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 42, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 borcol Luca Skydive Duke Daybreak Pekka Laulainen KOTKA 26,65 -13,35 0 -13,35 SERT
2 belpat Halla Willow Creek Indigo Outi Lehvä P-HAU 29,38 -10,62 0 -10,62 SERT
3 rottwe Mimmi Lemmenmäen Elohopea Anna-Maija Jämsen RIIHI 34,06 -5,94 0 -5,94  
4 pirset Gimly Derwish Gimli Agneta Andersson HANKO 36,03 -3,97 0 -3,97  
5 kulnou Allu Ruskalammen Aamuhämy Raija Kauppinen AGRY 36,44 -3,56 0 -3,56  
6 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen ROTUY 37,19 -2,81 0 -2,81  
7 belpat Frendi Ar'tfulfox's Exciting Friend Annika Lehtisalo KKK 38,63 -1,37 0 -1,37  
8 sakpai Nelli Zeroge`s Nelly Marko Salonen ASKOL 39,76 -0,24 0 -0,24  
9 kulnou Elmo Perfect Beast Flaming Star Tuula Lehtonen LÄGI 41,75 1,75 0 1,75  
10 lyhcol Vappu Sandcastle's Oliwia Swing Soile Huhta HAU 31,42 -8,58 5 5  
11 auspai Taarna Crofter Holding's Pequenita Pepita Sari Kariluoto ATD 32,07 -7,93 5 5  
12 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen HI-HA 32,66 -7,34 5 5  
13 belpat Wini Debelisi Play To Win Seppo Kemppainen KKK 34,09 -5,91 5 5  
14 auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Laura Ruissalo EKK 36,87 -3,13 5 5  
15 espves Turbo Kultarinteen Rapido Turbo Reine Rinne KKK 38,08 -1,92 5 5  
16 novnou Jippo Hedera's Well Favoured Tuomo Syvänperä AGRY 40,81 0,81 5 5,81  
17 isovil Pörri Featuring Octopussy Iiris Viiala TUUKK 42,15 2,15 5 7,15  
18 hovawa Eelis Soffahoffin Elämänjano Annika Mäkelä TUUSU 42,58 2,58 5 7,58  
19 borcol Metku Pythagoraan New Joy Satu Syvänperä AGRY 26,43 -13,57 10 10  
20 auspai Perro Ossequente Priscilla Hannele Veteli HSKH 29,75 -10,25 10 10  
21 belpag Santtu Black Master's Smar Shadow Tiina Rikkonen KKK 33,86 -6,14 10 10  
22 borcol Roni Pikkupaimenen Dick Tracy Johanna Suni KKK 38,25 -1,75 10 10  
23 labnou Sepi Santtomin Jännäri Liina Juopperi ATD 39,72 -0,28 10 10  
24 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna JAU 32,17 -7,83 15 15  
25 engspa Fanny Springrotin Lafayette Outi Ylijääskö ASKOL 46,38 6,38 10 16,38  
26 parcol Miina Laggan High Flyer Eija Kansanaho LÄGI 49,32 9,32 10 19,32  
27 auspai Penni Dancing Skies Magic Penny Pipsa Sahrman ATD 38,28 -1,72 20 20  
28 shelam Savu Siniusvan Merisavu Tiina Korpela LÄGI 50,28 10,28 10 20,28  
  borcol Jatta Kit Mikko Kielinen AST       HYL  
  eurasi Nuka Harahill's Gonzales Sari Hujanen KKK       HYL  
  auskel Lusmu Musnat Bagheera Erja Nimander KOTKA       HYL  
  afgaan Janda Kirman Sayanda Kirsi Nousiainen AGRY       HYL  
  sakpai Kändi Stenbo Kändi Anna Klingenberg HANKO       HYL  
  auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa ATD       HYL  
  holpal Fobo Jerex Fop Boy Susanna Främling KKK       HYL  
  auspai Atte Tres Colores Sonriendo Sanna Lehtoaro AGRY       HYL  
  kerter Sohvi Slievemish Luxury Desing Tarja Väisänen KK-99       HYL  
  saluki Paju Aziz Siah Minna Laine LÄGI       HYL  
  auspai Peppi Dancing Skies Hermione Eva Bekema ATD       POIS  
  snauts Rita Mihan Syysriite Leena Inkilä JAU       POIS  
  isllam Topi Tunturiketun Tryggur Sanna Salomaa JAU       POIS  
  valpai Viivi Talviyön Liljankukka Petri Heinonen ROTUY       POIS  

[rotulyhenteet] [seuralyhenteet] [tulostettava versio]